Nejúžasnější silnice světa, na kterých zažijete nezapomenutelný road trip

silnice-sveta

Rozhodli jste se vyjet na road trip, během kterého vás nebude zajímat nic, jen přítomnost? Namontovali jste si do auta vestavbu na spaní a plánujete, že jen někde zaparkujete, přečkáte noc a ráno zase vyjedete vstříc nevšedním dobrodružstvím a zážitkům? Pokud je toto všechno váš plán, máme pro vás tipy na nejkrásnější a nejúžasnější silnice světa, po kterých se budete chtít jen projíždět celé hodiny, jak nádherné jsou a jakým krásným okolím jsou obklopeny.

Ruta 23 v Argentině

Pokud se budete nacházet v Argentině a pokud se právě zde rozhodnete vydat na road trip, rozhodně byste se měli projet po dech beroucí silnici Ruta 23. Jedná se o krásnou cestu, která nabízí nevšední pohled na horu Cerro Chaltén. Rozhodně se jedná o silnici, na které zastavíte a na kapotě auta si dopřejete odpolední svačinku s troškou fotografování.

Transalpina v Rumunsku

Další krásnou cestou je cesta jménem Transalpina v Rumunsku. Jedná se o vůbec nejvýše položenou cestu v celém Rumunsku, která vede přes jižní Karpaty. Zejména z výšky vypadá tato cesta opravdu nádherně, ale jistě si ji zamilujete i v okamžiku, kdy budete jen projíždět po jejím asfaltu.

Atlantic Road v Norsku

Pokud se chcete projet po silnici, která opravdu bere dech, pak byste se měli vydat do Norska, kde si jenom půjčíte auto a vyjedete vstříc zážitkům. Konkrétně se vydejte po cestě Atlantic Road v Norsku, což je cesta spojující souostroví v severozápadní části Norska. Někteří lidé, kteří tudy projížděli, dokonce říkali, že se jim na některých místech až zamotala hlava z té nádher. Proto si dejte pozor a sledujte silnici.

State route 12 v Utahu

Při cestování po USA narazíte na celou spoustu nádherných cest. Jednou takovou cestou je i State route 12 v Utahu, což je silnice vedoucí divočinou i národními parky. Najdete ji konkrétně tedy na jihozápadě USA a dovede vás až do Dixie national forest.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení