Co udělat ještě před odjezdem na road trip

vestavba-roudtrip-940x675

Jelikož se řada Čechů obávala v létě vycestovat do zahraničí, respektive báli se létat letadlem, raději volili osobnější způsob cestování – automobil. Ve vozidle se nesetkali s nikým cizím, tudíž se eliminovalo riziko nakažení při cestě. Aby se však vyhnuli i nakažení v hotelech, rozhodli se investovat do vestavby do auta, díky které nemuseli ubytování v hotelech rezervovat ani nijak podobně řešit. A tak vlastně i Češi přišli na chuť takzvaným road tripům, které se vší pravděpodobností ještě budou nějaký ten pátek oblíbené. Pokud se i vy na jeden takový automobilový výlet chystáte, poradíme vám, co udělat ještě před odjezdem.

Informujte se o svém povinném ručení a nezapomeňte na servis

Než odjedete z garáže na několika denní road trip, je nutné zařídit několik věcí. Pokud cestujete do zahraničí, měli byste se informovat u své pojišťovny o tom, jestli povinné ručení platí i v zahraničí, respektive jaké služby v rámci povinného ručení vám za hranicemi platí. V ideálním případě byste měli mít k dispozici asistenční servis, který vám pomůže i v místě, kde se případně špatně domluvíte.

Kromě toho je zapotřebí hodit auto do servisu. Kontrola kol a toho, jestli fungují světla či blinkry je sice skvělé, na druhou stranu jenom skutečný odborník dokáže zjistit, jestli je auto i pod kapotou opravdu v pořádku a jestli se na něj při cestě můžete spolehnout. Díky tomu, že dáte své auto do servisu, se vyhnete drahému zásahu automechanika v jiném státě.

Zkontrolujte si všechny doklady a sjednejte si cestovní pojištění

Dalším důležitým úkolem, který byste měli splnit, je kontrola všech dokladů, respektive kontrola jejich platnosti. Máte stále platný řidičský průkaz? A platí v zemi, do které jedete? A co zelená karta, je také platná? Nejlépe si udělejte i kopie všech důležitých dokladů, i to se může hodit.

A samozřejmě nezapomeňte na cestovní pojištění. I když jedete jenom na konec republiky, cestovní pojištění se vyplatí mít sjednané. Stojí jenom pár korun, ale v případě nehody nebo odcizení věcí se právě toto pojištění může víc než hodit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení