Co udělat ještě před odjezdem na road trip

vestavba-roudtrip-940x675

Jelikož se řada Čechů obávala v létě vycestovat do zahraničí, respektive báli se létat letadlem, raději volili osobnější způsob cestování – automobil. Ve vozidle se nesetkali s nikým cizím, tudíž se eliminovalo riziko nakažení při cestě. Aby se však vyhnuli i nakažení v hotelech, rozhodli se investovat do vestavby do auta, díky které nemuseli ubytování v hotelech rezervovat ani nijak podobně řešit. A tak vlastně i Češi přišli na chuť takzvaným road tripům, které se vší pravděpodobností ještě budou nějaký ten pátek oblíbené. Pokud se i vy na jeden takový automobilový výlet chystáte, poradíme vám, co udělat ještě před odjezdem.

Informujte se o svém povinném ručení a nezapomeňte na servis

Než odjedete z garáže na několika denní road trip, je nutné zařídit několik věcí. Pokud cestujete do zahraničí, měli byste se informovat u své pojišťovny o tom, jestli povinné ručení platí i v zahraničí, respektive jaké služby v rámci povinného ručení vám za hranicemi platí. V ideálním případě byste měli mít k dispozici asistenční servis, který vám pomůže i v místě, kde se případně špatně domluvíte.

Kromě toho je zapotřebí hodit auto do servisu. Kontrola kol a toho, jestli fungují světla či blinkry je sice skvělé, na druhou stranu jenom skutečný odborník dokáže zjistit, jestli je auto i pod kapotou opravdu v pořádku a jestli se na něj při cestě můžete spolehnout. Díky tomu, že dáte své auto do servisu, se vyhnete drahému zásahu automechanika v jiném státě.

Zkontrolujte si všechny doklady a sjednejte si cestovní pojištění

Dalším důležitým úkolem, který byste měli splnit, je kontrola všech dokladů, respektive kontrola jejich platnosti. Máte stále platný řidičský průkaz? A platí v zemi, do které jedete? A co zelená karta, je také platná? Nejlépe si udělejte i kopie všech důležitých dokladů, i to se může hodit.

A samozřejmě nezapomeňte na cestovní pojištění. I když jedete jenom na konec republiky, cestovní pojištění se vyplatí mít sjednané. Stojí jenom pár korun, ale v případě nehody nebo odcizení věcí se právě toto pojištění může víc než hodit.

×

Splátková kalkulačka ESSOX