Než vyrazíte na výlet, vyvarujte se nejčastějším nešvarům

cestovani-autem1-980x653

Výlety všichni milujeme. Stále se ale mnoho lidí dopouští základních chyb, kvůli kterým je pak jejich volný den naprosto nesnesitelný. Jaké jsou nejčastější chyby a jak jim předejít? Nedovolte, aby se výlet zvrhnul v něco, na co nebudete vzpomínat s velkým nadšením.

Nepořádek ve věcech

Než se na výlet vydáte, ujistěte se, že jste si vzali opravdu jen nezbytné věci. Přemíra předmětů ubírá vzduch i prostor v autě, a celé posádce se tak jede mnohem méně pohodlně. Před cestou se ještě znovu ujistěte, že máte jen to, co skutečně potřebujete. Oblíbeným pořadačem v rámci osobních i užitkových vozů se staly vestavby do auta. Věci najdete přesně tam, kde jste jej položili. Budou také bezpečně uskladněny a nedojde k jejich přemístění do prostoru, kde jsou lidé.

Doklady v pořádku

Než vyjedete, zkontrolujte si klasické potřeby, bez kterých se neobejdete. Klíče, mobil, brýle, peněženka s doklady. Toto je mantra, kterou stále mnoho lidí nedodržuje a jsou poté nuceni se vracet někdy i desítky kilometrů zpět, protože si nechali doma doklady. Pokud jedete do zahraničí, včas si zkontrolujte také platnost potřebných dokladů.

Naladit se je nutné

Řidič se musí věnovat řízení, nikoliv historkám a životním peripetiím spolujezdcům. Toto by měla být mantra každého výletu. Není možné se plně soustředit na jízdu, zatímco posloucháte srdceryvné příběhy ze života. Nehledě na to, že to řidiče vysiluje a bude proto mnohem dříve potřebovat přestávku. Nalaďte si raději příjemné rádio, nebo se jako spolujezdec věnujte jen příjemným a přínosným tématům, která řidiče zajímají. Výlet pak rozhodně není vhodná chvíle, kdy vynášet na světlo prachem zapadané křivdy.

Přejeme vám, ať jsou vaše volné dny plné pohody a radosti. Uspořádejte si jak vnitřek svého auta, osobní doklady, tak i správné naladění, abyste si dny, které se nazývají dovolenou, skutečně užili.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení