Jaký je názor na vestavbu do auta a obytného vozu?

co-to-je-vestavba

Když chce člověk vyrazit na dovolenou, to první, co udělá, je, že si zajistí ubytování. Jenže letos chaty, chalupy, hotely i penziony hlásí už delší dobu plno, proto se lidé ptají, kde se mají ubytovat, pakliže si nestihli rezervovat termíny. Někteří jim radí obytné vozy, ale ty si nemůže dovolit každý, a to hned z několika důvodů. Proto jsou upřednostňované vestavby do aut, které jsou nejen levnější, ale zároveň také praktičtější a ekonomičtější.

Obytné vozy vyžadují místo na parkování i vyšší náklady na údržbu

Jak již bylo zmíněno, mnohým lidem jsou doporučované obytné vozy, ale ty nejsou zrovna ničím výhodným. Ne každý si je může dovolit, a to hned z několika důvodů. Především je třeba zmínit fakt, že obytné vozy vyžadují celoročně místo na parkování. Pokud nemáte u svého domu parkoviště nebo na zahradě kus místa, budete mít pravděpodobně problém s parkováním obytného vozu. Zároveň je třeba zmínit, že obytný vůz je velké auto (respektive další auto do domu), což vede k vyšším a dalším nákladům na provoz a celkovou údržbu vozidla. V konečném důsledku tak obytné vozy nejsou ekonomickým řešením a rodina udělá lépe, když investuje spíše do vestavby než do obytného vozu. Často se mezi lidmi hovoří o „obytné dodávce“, ale jedná se v podstatě o dodávkový vůz, který je následně přestavěn na obytný vůz. Přestavba je s ohledem na úpravu interiéru a nákladového prostoru dle individuální potřeb a zde se už právě dostáváme k tématu vestavby to auta.

Díky vestavbě do auta nemusíte další vůz kupovat

Jelikož jsou obytné vozy neekonomické a taktéž nevýhodné, lidé upřednostňují vestavby do aut, díky kterým lze taktéž v automobilu spát. Vestavby do aut jsou velmi praktické a díky nim není třeba, aby si rodina kupovala další vůz. S vestavbami lze volně manipulovat díky jejich lehkosti (pokud si tedy nepořídíte dřevěnou vestavbu, která bohužel lehká není). Jeden vůz tak můžete mít jak do práce či na nákup, tak na dovolenou. Dovolená v autě s vestavbami je navíc krapet jiná než ta, kterou byste strávili v obytném vozu. Je více poznávací, jen si člověk musí dát pozor na to, kde může a nemůže parkovat.

×

Splátková kalkulačka ESSOX