Francie road tripům zaslíbená. Jaké trasy se nabízí na cestování?

rebuild1-980x641

Zabalit si jen to nejnutnější, vzít si s sebou něco dobrého k snědku, investovat do vestavby do auta a společně s ní zažít velkolepé dobrodružství, kde jste sami svým pánem, kde se nedíváte na hodinky a ani se nemusíte stresovat tím, kde zrovna budete spát a jestli máte kde spát. Přesně díky těmto benefitům se z road tripů stal takový trend. Pokud zrovna plánujete příští dovolenou v autě, neuchylujte se jen a pouze do českých koutů. Zamiřte dál za hranice. Třeba taková Francie je road tripům doslova zaslíbená.

Poznejte francouzskou historii

V krásné a romantické Francii se najde vícero tras, které se vyplatí v autě s vestavbou do auta ujet. Nabízí se například trasa linoucí se po stopách historie. A jelikož má Francie opravdu zajímavé kořeny a v minulosti se toho zde tolik odehrálo, jistě bude stát road trip za to.

Začít můžete například u Vierville-surMer, kde se v roce 1944 vylodili vojáci u zdejší pláže. Poté budete pokračovat na severovýchod do městečka Honfleur, jež si zamiloval Claude Monet. A den můžete zakončit v Étretat – v městě, které nabízí nádhern výhledy z čistě bílých útesů.

Dovolená, která vínem a surfy oplývá

Že vás cestování historií zrovna neláká? Možná vás zaujme jiný road trip, který můžete ve Francii podniknout. A to ten, který oplývá vínem a surfy. Začínat budete v přírodním parku Landes de Gascogne, kde jsou pláže nekončící a velice působivé na první pohled. Ujeté kilometry budou pokračovat směrem městečko Arcachon, kde je opravdu nádherná zátoka. Nezapomeňte se pak zastavit i u Dune Du Pilat, což jsou nejvyšší evropské písečné duny. Cestu vám bude zpříjemňovat právě ono víno, kterým si večer po zaparkování můžete s úsměvem na rtech přiťuknout.

Přímo do nitra Francie

Chcete vidět Francii tak, jak ji vidí místní? Chcete si projet krásná městečka a zažít ji tak, jak ji denně žijí zdejší obyvatelé? Je načase a vydat do nitra Francie a road trip zaměřit na silnici D952, která lemuje řeku Loiru. Jedná se o jednu z nejdelších silnic podél francouzské řeky, která cestovatele provede po všech krásách zdejší oblasti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení