Dovolenou v autě stravte i s dětmi. Dbejte však na bezpečnostní zásady

bezpecnost

Dovolenou je možné strávit i v autě. Dokonce mluvíme o velkém hitu, který si oblíbily i rodiny s dětmi. Hlavními benefity takzvaných road tripů je bezmezná svoboda a volnost. Nemusíte se ohlížet na ostatní, jste svými pány, což děti, které dlouho neposedí, rozhodně ocení. Pakliže se však s malými ratolestmi vydáváte na silniční komunikace, na kterých chcete strávit podstatnou část své dovolené, dbejte na bezpečnostní zásady.

Byla by velká škoda, kdybyste děti nechali doma jenom z důvodu obav o to, co všechno se může stát. Pokud se budou dodržovat bezpečnostní zásady, předejde se mnoha nehezkým scénářům.

Kvalitní autosedačka je základem

Pokud se chcete při svém road tripu vyhnout špatným scénářům, nezapomínejte na kvalitní autosedačky, které se vejdou i do vozidel s vestavbou do auta. Pamatujte na statistiky – až sedmdesát procent všech dopravních nehod se stalo v obci, tudíž dítě upoutejte do sedačky, i když se přemísťujete z kempu do nejbližší restaurace.

Společně s autosedačkou využijte i další kotvící prvky v autě. Je třeba mít na paměti, že děti jsou nezbedná stvoření, která chvilku neposedí. Vyvarujte se špatným následkům a použijte veškeré kotvící prvky, které máte k dispozici.

Volně ležící předměty mohou být rizikem

I když se vestavby do aut jeví jako skvělé řešení, mohou být také velkým rizikem, pokud je nebudete řádně uklízet. Pro děti mohou být velkým nebezpečím volně ležící předměty, jako jsou například poklopy nad kufrem nebo věci, které na matraci vestavby necháte jen tak ležet po dlouhé noci a snídaňovém ránu. Při prudkém zabrzdění budou děti těmi, kdo ucítí jejich tíhu jako první.

V ideálním případě vestavby do auta vždycky uklízejte. Používejte organizéry a další úložné prostory, do kterých umístěte i sebemenší drobnosti. Rizikem mohou být opravdu různé volně pohozené předměty, i když byste to do nich na první pohled neřekli.

×

Splátková kalkulačka ESSOX