Bezpečná jízda v zimě. Pamatujte na zásady i při zimním road tripu

zima

Cestování autem je oblíbené po celý rok, ať je venku teplo nebo zima. V posledních letech si lidé oblíbili takzvané road tripy, které začínají praktikovat, i když venku mrzne až praští. Nejezdí tak jenom do práce a zpátky, vyjíždí za velkými a nezapomenutelnými dobrodružstvími společně s vestavbami do aut, které jim dělají toho nejvěrnějšího a nejspolehlivějšího parťáka. Ať už se svým autem jedete kamkoliv, v každém případě pamatujte na několik zásad bezpečné jízdy v zimě.

V tomto ročním období je totiž silnice daleko nebezpečnější než v jiné části roku. Krajince jsou namrzlé, vozovka často klouže sama a nevyzpytatelných situací je víc než dost. Řidiči se musí ozbrojit trpělivostí a také pochopením vůči méně zkušeným řidičům, kteří při hodinách nevědí, jak zareagovat.

Jelikož k mnoha závažným nehodám s katastrofickými scénáři může dojít i během vašeho road tripu, měli byste mít neustále na paměti zásady vztahující se k bezpečné jízdě v autě. Jak již bylo zmíněno, toto je opravdu klíčové.

Zásady, jak na bezpečnou jízdu

  • Buďte připravení. To je alfou, omegou jízdu na sněhu. Nikdy nevíte, kdy vám pod kola může přijít ledovka nebo kdy narazíte na nezodpovědného řidiče.
  • Upravte si sedačku. Pokud nebudete sedět pohodlně a tak, abyste snadno dosáhli na pedály a další části vozidla, nikdy nebudete auto správně ovládat.
  • Snažte se předvídat. Jak již bylo zmíněno, silnice v zimě jsou nepředvídatelné stejně jako řidiči sami. Snažte se proto předvídat a zamezte tak vzniku nepříjemných nehod.
  • Prostudujte si krizové situace. Díky tomu budete hravě vědět, co dělat, když dojde k přetáčivému momentu nebo nedotáčivému momentu. Snadno pak v takových chvílích dostanete auto pod kontrolu.
  • Hrajte si s motorem. Na to pamatujte hlavně při jízdě do kopce a z kopce. Nebojte se využívat převodovku. Zatímco do kopce jeďte na vyšší převodový stupeň, z kopce pamatujte na setrvačnost
×

Splátková kalkulačka ESSOX