Bezpečná jízda v zimě. Pamatujte na zásady i při zimním road tripu

zima

Cestování autem je oblíbené po celý rok, ať je venku teplo nebo zima. V posledních letech si lidé oblíbili takzvané road tripy, které začínají praktikovat, i když venku mrzne až praští. Nejezdí tak jenom do práce a zpátky, vyjíždí za velkými a nezapomenutelnými dobrodružstvími společně s vestavbami do aut, které jim dělají toho nejvěrnějšího a nejspolehlivějšího parťáka. Ať už se svým autem jedete kamkoliv, v každém případě pamatujte na několik zásad bezpečné jízdy v zimě.

V tomto ročním období je totiž silnice daleko nebezpečnější než v jiné části roku. Krajince jsou namrzlé, vozovka často klouže sama a nevyzpytatelných situací je víc než dost. Řidiči se musí ozbrojit trpělivostí a také pochopením vůči méně zkušeným řidičům, kteří při hodinách nevědí, jak zareagovat.

Jelikož k mnoha závažným nehodám s katastrofickými scénáři může dojít i během vašeho road tripu, měli byste mít neustále na paměti zásady vztahující se k bezpečné jízdě v autě. Jak již bylo zmíněno, toto je opravdu klíčové.

Zásady, jak na bezpečnou jízdu

  • Buďte připravení. To je alfou, omegou jízdu na sněhu. Nikdy nevíte, kdy vám pod kola může přijít ledovka nebo kdy narazíte na nezodpovědného řidiče.
  • Upravte si sedačku. Pokud nebudete sedět pohodlně a tak, abyste snadno dosáhli na pedály a další části vozidla, nikdy nebudete auto správně ovládat.
  • Snažte se předvídat. Jak již bylo zmíněno, silnice v zimě jsou nepředvídatelné stejně jako řidiči sami. Snažte se proto předvídat a zamezte tak vzniku nepříjemných nehod.
  • Prostudujte si krizové situace. Díky tomu budete hravě vědět, co dělat, když dojde k přetáčivému momentu nebo nedotáčivému momentu. Snadno pak v takových chvílích dostanete auto pod kontrolu.
  • Hrajte si s motorem. Na to pamatujte hlavně při jízdě do kopce a z kopce. Nebojte se využívat převodovku. Zatímco do kopce jeďte na vyšší převodový stupeň, z kopce pamatujte na setrvačnost

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení